Rhodos: Romantický řecký ostrov pro Vaše líbánky

24.06.2024
Pláž Tsambika
Pláž Tsambika

Hledáte svou první novomanželskou dovolenou a neumíte si z toho množství resortů a hotelů vybrat? Ušetřím Váš drahocenný čas hledáním a rovnou Vám doporučím Avra beach resort - Ixia, Rhodos, který je oceněný každý rok na portále Tripadvisor.


Nejlepší hotel na Rhodosu

Avra beach resort****


Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachazí v letovisku Ixia blízkosti letiště u hlavního města Rhodos.V tomto hotelu jsem byli koncem srpna a dostali jsme pokoj v zadní části hotelu, byl moderní a výhled byl do zahrady. Úklid funguje na jedničku. Výhled jsme si užívali v hlavní restauraci, kde jsme pozorovali západ Slunce při večeři. Bylo to nejromantičtější, co jsem zažila, i když byla plná restaurace.


Pláž je oblázková, takže je vhodné mít boty do vody. Na západní straně je hodně větrno, takže jsou zde velké vlny. Moře není vhodné pro malé děti. V srpnu je dostatek lehátek pro všechny.


Jídlo je super. Ochutnali jsme řecké speciality a já se těšila hlavně na gyros. Hlavní restaurace nabízela každý den jinou kuchyni např. jeden den na výběr z čínských jídel jindy zase francouzské pokrmy atd.


Hotel má výhodnou polohu. Za pár minut jste z letiště na hotelu a z pláže vidíte letadla, která vzlétají nebo přistávají. Můžete si půjčit auto a projet ostrov. Je zde spousta zajímavých míst, které stojí za to. Za sedm dní stihnete objet celý ostrov.Nejkrásnější místa 

na Rhodosu

Mapa ostrova Rhodos
Mapa ostrova Rhodos

  1. Hlavní město Rhodos - pro milovníky historických památek

  2. Lindos - tady zažijete tu pravou romantiku

  3. Sedm pramenů - nevšední zážitek úzkým tunelem

  4. Prasonisi - pro milovníky vodních sportů

  5. Klášter Tsambika - poutní místo žen modlících se za narození dítěte


1. Hlavní město Rhodos

Pro milovníky historických památek

Palác velmistrů na Rhodosu
Palác velmistrů na Rhodosu


Dominantou hlavního města je středověký hrad - Palác velmistrů. Po setmění je centrum Rhodosu kouzelné. Tady to opravdu žije i večer. Na každém rohu je nějaký bar. Příjemná procházka přístavem. S parkováním je to horší, ale dá se najít místo trošku dál od hradu.


2. Lindos

Tady zažijete tu pravou romantiku


Všichni jezdí do Lindosu kvůli Antické památce, která se nachází na strmém kopci, kde Vás za poplatek vyveze osel. Lindos je známý svými úzkými uličkami, a proto se restaurace a bary nachází na střeše. Při setmění je památka krásně nasvícená a můžete se tak kochat při skleničce vína výhledem.


Výhled na bílé městečko Lindos
Výhled na bílé městečko Lindos
Výhled na Akropoli v Lindosu
Výhled na Akropoli v Lindosu
Vchod na střechu restaurace - roof garden
Vchod na střechu restaurace - roof garden
Restaurace na střeše s výhledem na Akropoli
Restaurace na střeše s výhledem na Akropoli


3. Sedm pramenů

Nevšední zážitek úzkým tunelem

Tato přírodní zajímavost je zdarma a čeká Vás hezká procházka. Hned na začátku narazíte na úzký tunel, které lehce přehlédnete. Poznali jsme ho jen podle lidí, kteří do něj vcházeli a v ruce měli boty. V tunelu je úplná tma a voda skoro po kolena. Je to zážitek na celý život. Já byla zrovna uprostřed a za mnou šli lidi a jen jsem cítila, jak na mě stříká voda. Upřímně bez svícení bych to nezvládla. Je to hodně úzké a tunel není pro všechny. Kdo se bojí nebo se nevleze, tak si to může obejít. 


Tunel vede přímo k pramenům
Tunel vede přímo k pramenům


4. Prasonisi

Pro milovníky vodních sportů

Na jihu ostrova se nachází pláž Prasonisi a maják. Potkávají se zde dvě moře Středozemní a Egejské. Super zážitek stát uprostřed a pozorovat, jak jedno moře je klidné a to druhé rozbouřené. Je to vyhlášená destinace pro kitesurfing či windsurfing.


Cesta k majáku, kde se spojují Středozemní a Egejské moře
Cesta k majáku, kde se spojují Středozemní a Egejské moře


TIP: Cesta k majáku není dostupná vždycky. Při naší návštěvě šli lidé po polena v moři. Vždy záleží zda je zrovna odliv nebo příliv. Tuhle informaci si můžete zjistit předem na internetu.


Na západní straně, která je větrnější můžete vidět kitesurfing a na východní straně, kde je moře klidnější windsurfing
Na západní straně, která je větrnější můžete vidět kitesurfing a na východní straně, kde je moře klidnější windsurfing
Windsurfing na Prasonisi
Windsurfing na Prasonisi


5. Klášter Tsambika

Poutní místo žen modlících se za narození dítěte


Výhled na nejkrásnější pláž Rhodos z kláštera
Výhled na nejkrásnější pláž Rhodos z kláštera


Nachází se na východě ostrova kousek cca 25 km jižně od hlavního města. Na vysoké skále se nachází klášter v oblacích Tsambika. K místu musíte vystoupat asi 300 schodů. Výstup je opravdu náročný, ale ten výhled stojí za to. Nahoře se můžete pomodlit za miminko, zapálit svíčku a koupit nějaký náboženský suvenýr na památku.


TIP: Ostrov jsem nevybrala náhodou. Ideální místo pokud chcete hned po svatbě založit rodinu nebo pro páry, kterým se dlouhodobě nedaří mít miminko. Když jsme přijeli z ostrova, následující měsíc jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Takže to funguje!Moje doporučení

Na tomto ostrově je v letních měsících extrémní horko a jsou zde časté požáry. Pokud chcete mít jistotu, že Vaše líbánky/dovolená budou bez komplikací doporučuji sledovat aktuální dění a vyhnula bych se odletu v sezóně, hlavně červenec.


Další extrémem jsou kočky. Kdo je nemá rád, tak by zde neměl jezdit, jelikož jsou opravdu všude a je jich opravdu mnoho.


Půjčení auta nám stačilo na tři dny a viděli jsme výše jmenované místa, ale hezkých míst je zde mnohem více. Některé místa byly opravdu špatně dostupné, takže jen pro zkušené řidiče.


Po zpáteční cestě z Prasonisi je celé západní pobřeží bez lidí. Zatímco Rhodos je maximálně přelidněný, jsou na ostrově i místa, kde budete úplně sami.


Nejkrásnější západ Slunce zažijete z kopce, když pojedete z letoviska Ixia do hlavního města a ze zříceniny hradu Monolithos.


Na západní straně ostrova opravdu hodně fouká. Kdo chce klidné moře vhodné pro plavání měl by vyhledat ubytování v blízkosti Lindosu. Východní strana bude vhodná pro rodiny s malými dětmi.
Můžete mi napsat komentář, jestli jste na Rhodosu už byli a zda se Vám tam líbilo. Budu se těšit na Vaše zážitky a doporučení.