Jak vybrat fotoobraz aneb Ložnice podle Feng Shui pro novomanžele

04.07.2024


Máte po svatbě a chtěli byste do své ložnice vnést harmonii a romantiku? Rádi byste ty skvělé svatební fotografie viděli na zdi, ale nevíte jak na to? Vše si povíme v následujícím článku, kdy jsem pro Vás nachystala několik pravidel, abyste podpořili začátek manželství pozitivní energií ve Vaší ložnici.


Ložnice má velký význam pro regeneraci. Představuje romantický únik od všech starostí a stresu z práce. Ve Feng-šuej je svatba jedna z nejdůležitějších událostí v životě. Velká pozornost se soustředí na ložnici novomanželů. Co nesmí chybět v ložnici


 • postel s kvalitní matrací

 • úložný prostor

 • správné osvětlení

 • noční stolkyCo by nemělo být v ložnici


 • zrcadlo

 • pracovní kout a elektronika

 • akvárium

 • sušené květy

 • smutné, depresivní a agresivní obrazy

 • fotografie těch, kteří zemřeli

 • knihovna

 • ostré hrany

 • kaktusy a rostliny se špičatými listyPravidla podle Feng-šuej

 1. Postel jako základ ložnice
 2. Vhodné barvy pro novomanžele
 3. Fotoobraz na zeď
 4. Pivoňka - symbol romantiky


1. Jakou zvolit postel?

Postel nikdy neumisťujte přímo naproti dveřím. Zde proudí energie Jang, která by mohla narušit klidný spánek. Postel nemá být také přímo pod okny ani naproti oknu.

Vybírejte kvalitní přírodní materiál jako je masivní dřevo. Postel by měla mít pevné čelo. Postel s masivním zadním čelem vám poskytuje dobrou ochranu a hodně pozitivní Či energie. Díky čelu postele se cítíte bezpečně oproti běžným postelím.

Vyšší postel umožňuje proudění pozitivní energie, proto by pod postelí neměl být žádný úložný prostor.2. Vhodné barvy pro novomanžele

Barva umí navodit atmosféru a pomáhá Vám lépe usnout. Některé evokují v lidech štěstí, jiné zase klid nebo agresi. Výrazné a křiklavé barvy do ložnice nepatří. Do ložnice novomanželů se hodí kombinace z odstínů barev země a ohně. Nejvhodnější jsou pastelové barvy.


Barvy země - meruňková, okrová, béžová, hnědá, zelená

Barvy ohně - skromně s červenou, oranžová, růžová nebo žlutá

Rozměr 50x70 cm
Rozměr 50x70 cm


4. Fotoobraz na zeď

Nejlepším symbolem podporujícím partnerskou lásku je svatební fotografie. Každá žena chce mít dům nebo byt sladěný vhodnými barvami a doplňky. 

Při výběru fotografie na zeď bych se soustředila na přírodní motivy. Jestliže je Vaše zeď namalovaná jinou barvou než bílou je žádoucí vybrat černobílou fotografii. Je důležité, aby Vaše ložnice pak nepůsobila přeplácaně a plná barev. 

Pokud máte bílé zdi, tak barevná fotografie oživí prázdnou nudnou stěnu. Na fotografii by měly převažovat barvy uklidňující, takže svatební fotografie, kde má ženich tmavý oblek a zabírá půl obrazu nebude úplně to pravé. Fotografie by měla být světlá s nenápadnými barvami.


Fotografie na kapa desce

Stylovou alternativou klasické fotky v rámečku je fotografie na kapě.

Jedná se o lehkou pěnovou desku. Fotka se na kapu plošně přilepí. Hodí se nad postel, protože je velmi lehká. Kapa je vhodná při použití více menších obrazů vedle sebe. Nevýhodou je, že se rohy mohou snad poničit.

TIP: S kapa deskou nešlápnete vedle, pokud máte malé děti. Můžete ji mít na nočním stolku nemusíte se bát, že si dítě ublíží.4. Pivoňka - symbol romantiky

Květiny hrají v čínské kultuře významnou roli a pivoňka je nejvíce ceněným květem. Používala se k výzdobě císařských paláců. Květiny ve feng-šuej jsou důležitou součástí v domácnosti, protože vytváří rovnováhu s přírodou. 


Pivoňky jsou symbolem štěstí a šťastného manželství, proto jsou oblíbené u nevěst. Zároveň jsou květem pro 12. výročí od svatby. Pivoňky jsou typické pro brzké letní svatby. Bílé pivoňky vyjadřují, že na někoho myslíte, růžové romantiku, žluté štěstí a červené vyjadřují vášeň.


TIP: Vhodnou volbou pro svatební dar je povlečení s motivem pivoňky. Motiv pivoněk může být i na závěsu, přehozu, zácloně nebo na tapetě.


Moje doporučení

V ložnici by mělo být všechno v páru (dekorační polštářky, obrázky, lampičky, skříňky, noční stolky).

Pivoňky ve váze jsou dost aromatické, takže na noc bych je přenesla do jiného pokoje.

Zajistěte dostatek místa pro postýlku, která by měla být vedle postele.

Žena spí na pravé straně postele a muž na levé. Muž by měl spát blíže dveřím, aby ochraňoval ženu.

Nad postel se nehodí velké obrazy s masivními rámy a poličky. 

Pro ještě lepší spánek a více soukromí je dobré mít v ložnici závěsy.

Ideální je vybírat místnost pro ložnici, kde ráno svítí Slunce.


Kdo jsem?

Fotografování se věnuji od roku 2018 a zaměřuji se na svatební focení. Mám ráda přirozenost, přírodu a tradice. Pomáhám tvořit Váš domov hezčí. Doporučuji romantická místa u nás i v zahraničí.

Petra Ausficírová, Dis.

Svatební fotografka